اگر می‌خواهید روی زندگی‌تان کار کنید، باید روی خودتان کار کنید.  «آنتون چخوف»

از نگاه جولیا کامرون، داشتن مربی درونی کافی است

مربی درونی برای هریک از ما کافی است. اما مادامی که به آن مقام نرسیده‌ایم، به مربی بیرونی هم احتیاج داریم.

چندی پیش یعنی شاید ماه‌ها پیش، مطلب زیر را در کانال تلگرامم منتشر کردم که همزمان با مطالعه‌ی کتاب «کشف آب» اثر جولیا کامرون آن را نوشتم. خالی از لطف نبود که این مطلب خوب را به‌صورت پستی وبلاگی دربیاورم و آن را اینجا منتشر کنم. لطفاً برایم نظر بنویسید. آیا با این متن ارتباط برقرار کردید؟

جولیا کامرون در آب یاب کتاب کشف آب از خواننده می خواهد نامه ای از جانب مربی خودش به خودش بنویسد. او می گوید: منهم مثل خیلی از شما شاید دلم بخواهد مربی بیرونی داشته باشم، اما یک مربی درونی کافی است.
این یعنی خود ما برای خودمان کافی هستیم. ما خیلی وقتها دنبال کسی هستیم که تحسینمان کند، به وجود ما ببالد، کار خوب ما را ببیند. گاهی در موقعیتهای سخت، یک آدم خیلی قوی می خواهیم که به ما دلداری بدهد و بگوید فلان کار درست است. فلان حرف را بزن و … . اما اغلب غافلیم از موجودی به نام خودمان! این خود ما هستیم که می توانیم مربی و تحسین گر و همراه و یاور و توصیه گر خویش باشیم. آن آدم قوی که دنبالش هستیم، می تواند خود ما باشد.

سالها دل طلب جام جم از ما می کرد
وانچه خودداشت ز بیگانه تمنا می کرد.

گوهر وجود خویش را دریابیم که هر چه هست همینجاست. جولیا در ادامه از ما میخواهد که این نامه نویسی را به تناوب در طول ماهها تکرار کنیم. نوشتن این نامه برای اولین بار واقعا تجربه جالبی برای من بود. توصیه می کنم شما هم امتحان کنید.

پ.ن: البته که حضور و وجود موثر مربیان بیرونی را نه انکار می کنم و نه بی تاثیرمی دانم. اما مربی خوب هم با انسان کاری می کند که قوی بشود و کم کم خودش مربیگری خودش را به عهده بگیرد.

دوست دارید در دوره راه هنرمند با کمک مربی و در کنار همسفران این راه، شرکت کنید؟ به صفحه دوره راه هنرمند بروید و جزئیات دوره را مطالعه کنید. برای ثبت‌نام کافی است در تلگرام به آی‌دی Mhavaee پیام بدهید.

اگر این مطلب را دوست داشتید، به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
مائده حوایی

مائده حوایی

سلام. من مائده حوایی، وبلاگ‌نویس و نویسنده محتوا در فضای آنلاین هستم. ارزش اصلی زندگی من، رشد فردی و کمک به دیگران است و برای همین، وب‌سایت زندگی خلاق را به‌منظور آموزش خلاقیت به عموم افراد و هنرمندانی که با مانع مواجه شده‌اند، راه‌اندازی کرده‌ام. من از سال ۹۳ مشغول فعالیت و مطالعه در زمینه رشد فردی و خلاقیت هستم و تمامی دروس و دوره‌های این سایت را بر پایهٔ آموزش‌های جولیا کامرون طراحی و تهیه کرده‌ام. همچنین از سال ۹۸ نیز دوره‌های راه هنرمند را به‌صورت آنلاین در تلگرام برگزار می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زندگی خلاق در شبکه‌های اجتماعی

پرطرفدارها

در جریان آخرین خبرها و به‌روزرسانی‌های زندگی خلاق باشید

در خبرنامهٔ ایمیلی ماهیانهٔ ما مشترک شوید

بدون ارسال اسپم. فقط ایمیل حاوی اخبار جدید سایت. هر زمان بخواهید، می‌توانید لغو اشتراک کنید.

دسته‌بندی‌ها

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

هنر، درمانگر انسان‌ها

وقتی دچار آشفتگی می‌شویم و غم‌های سنگین به ما هجوم می‌آورند، این هنر است که به یاری ما می‌آید و مسیر این موج را هدایت می‌کند.